Zuvata – Gizemli Yaprağın Peşinde

Zuvata – Gizemli Yaprağın Peşinde

  • Yayınevi: Erdem Çocuk
  • Yaş Grubu: 8 yaş ve üzeri
  • Tarihi:
  • Kitap Boyutları:
  • Sayfa Sayısı: 208
  • Barkod No:

Ücretsiz Kargo ₺27.00

EkleSepete Ekle Whatsapp Sipariş Whatsapp Sipariş

Kitap Özeti

Zuvata – Gizemli Yaprağın Peşinde kitabı özeti ve kitap hakkında.

Zuvata;

Annesini kaybeden bir çocuğun kaybını kabullenme sürecini anlatıyor Zuvata.
Kaybettiği uyku arkadaşı Zuvata’yı bulmak isteyen büyük çocuk yolculuğa çıkar. Çıktığı yolculukta çirkin tırtılla tanışıp arkadaş olur; geveze çocuklar, oduncu çocuk, güçlü asker ve satıcı çocukla karşılaşır. Asıl karşılaşması ise büyük korkusu Kara Şapkalı Korsan’ladır. Bakalım kahramanımız Kara Şapkalı Korsan’la nasıl yüzleşecek?
Büyük çocuk bu yolculukta aradığını bulabilecek mi yoksa yola çıkmanın kendisi mi önemli? Soruların cevabı yolun ve hikâyenin sonunda…
Kitaptan:
“Her şey yoluna girecek. Unutma büyük çocuk, kaybetmek büyümektir.”
“Arkadaşını bulman için tek yapman gereken tahtadan atının, kanatlarını keşfetmesini sağlamak… Aslında herkesin kanatları vardır. Biz kuşlar kanatlarımızı keşfederek doğarız. Ona kanatları olduğunu hatırlatmalısın.”
“Bir gün dedeme, ‘Cevap kitaplardaysa neden bulmaca çözüyorsun?’ diye sormuştum. Dedem de bana, ‘Dünyanın en zor sorularını çözmek için sadece bilgili olmak yetmez. Aynı zamanda öğrendiğin bilgiyi kullanmalısın. Bilgiyi kullanmak için cesur olmalı ve daima soru sormalısın.’ dedi.”

Gizemli Yaprağın Peşinde;

“Dünyayı değiştirebileceğinizi hiç düşündünüz mü?
En azından bazı şeyleri…
Süper kahraman olmaktan bahsetmiyorum.
Olağanüstü güçlere de ihtiyacınız yok. Sadece çevremize biraz dikkatle bakmamız ve çaba göstermemiz bunu başarmak için yeterli.” On iki yaşında Karadeniz’in mavi ve yeşillikleri içerisinde yaşayan sıradan bir çocuğun hayatına sahip olan Hakan’ın arkadaşlarıyla birlikte ahşap, terk edilmiş kimsenin ilgilenmediği bir eve girmesiyle hayatı değişir. Bu ev gerçek mi yoksa hayal miydi?

Sepet 0 SEPET