Tarihsever Çocuk Dizisi 2

Tarihsever Çocuk Dizisi 2

İsmail Bilgin

  • Yayınevi: Erdem Çocuk
  • Yaş Grubu: 9 yaş ve üzeri
  • Tarihi: 07.11.2019
  • Kitap Boyutları: 12,5 x 21 cm
  • Sayfa Sayısı: 336
  • Barkod No:

Ücretsiz Kargo ₺39.90 ₺48.00

EkleSepete Ekle Whatsapp Sipariş Whatsapp Sipariş

Kitap Özeti

Tarihsever Çocuk Dizisi 2 kitabı özeti ve kitap hakkında.

SETİN KİTAPLARI;

Sultan I. Murad Devletten İmparatorluğa

Bu kitapta; Osman Gazi’nin vefatından sonra başa geçen, yeniçeri ocağını kuran, Edirne’yi fethederek Osmanlı Devleti’nin başkenti yapan, Müslüman-Türk nüfusunu Balkanlarda ve Avrupa’da kalıcı bir hâle getiren, Osmanlı Devleti’nin sınırlarını 95 bin kilometrekareden 5 yüz bin kilometrekareye çıkaran, yönettiği savaşların hiçbirinde yenilmeyen, Hz. Mevlana’ya duyduğu aşırı sevgi ve saygısından dolayı “Hüdavendigar” olarak anılan Sultan I. Murad’ın hayatını okuyacaksınız.

Yıldırım Beyazıd Anadolu ve Balkanlara Vurulan Mühür

Bu kitapta; bir yandan Moğol Hükümdarı Timur’la mücadele ederken diğer yandan babası gibi Balkanların içlerine ve Avrupa’ya yönelmek için seferler yapan, Osmanlı’nın ilk deniz savaşını gerçekleştiren, Niğbolu’da kazandığı zaferden sonra Osmanlı’nın Rumeli’den atılmayacağı fikrini pekiştiren, İstanbul’u fethetmek amacıyla defalarca girişimde bulunan, girdiği savaşlarda çok hızlı hareket etmesinden dolayı “Yıldırım” lakabıyla anılan Sultan Beyazıd’ın mücadele dolu hayatını okuyacaksınız.

Sultan Çelebi Mehmet Osmanlı Devleti’nin İkinci Kurucusu

Bu kitapta; Ankara Savaşı’na katıldığında on dört yaşında olan, sonrasında da elinden kılıcı hiç düşürmeden sürekli savaşmak zorunda kalan, taht kavgalarından dolayı on iki yıl Fetret Devri yaşayan Osmanlı’da birliği sağladığı için ikinci kurucusu olarak kabul edilen, küçüklüğünden beri güreştiğinden “Pehlivan Çelebi” olarak anılan Sultan Çelebi Mehmet’in kısa ömrüne sığdırdıklarını okuyacaksınız.

Sepet 0 SEPET