Tarih ve İnsan Dizisi 7 Kitap

Tarih ve İnsan Dizisi 7 Kitap

Ercan Dolapçı İsmail Bilgin

  • Yayınevi: Erdem Çocuk
  • Yaş Grubu: Ortaokul
  • Tarihi: 2015
  • Kitap Boyutları: 15 x 21
  • Sayfa Sayısı: 1336
  • Barkod No:

Ücretsiz Kargo ₺89.00 ₺189.00

EkleSepete Ekle Whatsapp Sipariş Whatsapp Sipariş

Kitap Özeti

Tarih ve İnsan Dizisi 7 Kitap kitabı özeti ve kitap hakkında.

ÇANAKKALE’NİN İSİMSİZ KAHRAMANLARI

Yurdun dört bir yanından cepheye koşan isimsiz kahramanlar, “Çanakkale geçilmez” diye yazdılar tarihe. Bu kitaba da onların destanı yazıldı, tarihe gömülmeyip daima hatırlansınlar diye…

KURTULUŞA KOŞANLAR


Onlar bu toprakları vatan yaptılar. Genç, yaşlı, kadın erkek demeden tek vücut oldular. Gösterdikleri olağanüstü mücadeleyle kahramanlaştılar. Hepsinin bir hikâyesi vardı. Bu kitapta, kurtuluşa koşan kahraman insanların hikâyelerini bulacaksınız.

ÇANAKKALE İÇİNDE VURDULAR BENİ

Çanakkale’de şehit olanlar, dilden dile, gönülden gönüle dolaştı. Çanakkale içinde vurulan gençler, hikâyelerle anlatıldı şimdi de… Bugünün gençleri kahraman atalarını tanısınlar diye

KURTULUŞ SAVAŞI HİKAYELERİ

Onlar kendilerini siper edip yurdumuzu savundular. Kimi, vatan için canını verdi; kimi ise vatan uğruna savaşmanın gururuyla yaşadı. Her biri, birer kahraman oldu! Bu kahramanların hikâyelerini okuyan çocuklarımız, ülkesini daha çok sevecek ve daha çok sahiplenecek.

TARİHİMİZİ YAZANLAR

Onlar tarihimizin destanlaşan isimleri. Onlar, kahramanlıklarıyla ve başarılarıyla nesiller boyu hatırlanacak, dilden dile söylenecek izler bıraktılar. Bu kitapta çocuklarımız, tarihimizi destana dönüştüren insanları tanıyacaklar ve tarihimizi sevecekler.

BÜYÜK VATAN SAVUNMASI ÇANAKKALE

Dünyayı durduran şehitlerimizin aziz hatıralarına adanmış mücadele, kararlılık ve kahramanlık öyküleri sade bir dil, akıcı ve edebi bir uslupla günümüze taşınıyor. “Çanakkale Geçilmez” dedirten kahramanlarla tarihi yeniden yaşayacaksınız.

MİLLİ MÜCADELEDE KADIN KAHRAMANLAR

Söz konusu vatansa kadın erkek fark etmez, herkesin yapacağı bir şey mutlaka vardır. Kurtuluş mücadelesi verirken elbette sadece erkekler savaşmadı, birçok kadınımız da canla başla mücadele verdi. Kadın kahramanlarımızdan birçoğunun ismi bilinmez. İsimsiz birçok kadın kahramanı temsilen dört kahraman kadınımızın hayatını ve verdiği mücadeleyi gençlere roman tadında sunuyoruz. 

Sepet 0 SEPET