Nuran Turan Kitapları (Uzaylı Çocuk Ulya Topkapı Sarayında – Uzaylı Çocuk Ulya İstanbul Tılsımlarının Peşine – Kuşlar Adası – Nur Ana)

Nuran Turan Kitapları (Uzaylı Çocuk Ulya Topkapı Sarayında – Uzaylı Çocuk Ulya İstanbul Tılsımlarının Peşine – Kuşlar Adası – Nur Ana)

Nuran Turan

  • Yayınevi: Erdem Çocuk
  • Yaş Grubu: +9 Yaş
  • Tarihi: 2014
  • Kitap Boyutları: 13,5 x 19,5
  • Sayfa Sayısı: 121
  • Barkod No:

Ücretsiz Kargo ₺34.90 ₺44.00

EkleSepete Ekle Whatsapp Sipariş Whatsapp Sipariş

Kitap Özeti

Nuran Turan Kitapları (Uzaylı Çocuk Ulya Topkapı Sarayında – Uzaylı Çocuk Ulya İstanbul Tılsımlarının Peşine – Kuşlar Adası – Nur Ana) kitabı özeti ve kitap hakkında.

UZAYLI ÇOCUK ULYA TOPKAPI SARAYINDA

Birey ve Toplum, Güzel Sanatlar, Değerlerimiz, Oyun ve Spor, Değerlerimiz Alt Tema: Farklı kültürler, minyatür, cirit, İstanbul, Topkapı Sarayı, Enderun, sünnet düğünü, büyümek, özlem Değerler Eğitimi: Arkadaşlık, vefa, çalışkanlık Uzaylı çocuk Ulya, yıl sonu ödevini tamamlamak için Dünya’da, 300 yıl öncesinin İstanbul’unda, Topkapı Sarayı’ndadır. Sarayda kendisi gibi biri daha vardır, uzak bir coğrafyadan gelip yıllar sonrasında imparatorluğun sipahi birliğinin başına geçecek olan Ute. Ulya, Ute’ye duyduğu şefkatle onun saraydaki bu yaşam serüvenine tanıklık eder…

UZAYLI ÇOCUK ULYA İSTANBUL TILSIMLARININ PEŞİNDE


Uzaylı Ulya çeşitli zamanlarda Dünya’ya iner. Bu yolculuklarında Türkiye ve Türk insanı dikkatini çeker. Tatil ödevlerinin bir kısmını Türkiye’de hazırlayan Ulya, İstanbul’u daha iyi tanıyabilmek üzere Dünya’ya doğru tekrar yola çıkar. Ve böylelikle İstanbul’un boğazında heyecan dolu bir macera başlar. Boğaziçi’nin bugününe ve geçmişine tanık olur. Camileri, sarayları, sarnıçları hatta yer altı tünellerini keşfeder. Dahası İstanbul’un Tılsımlarının peşinde koşarken dolandırıcılarla mücadele eder.

KUŞLAR ADASI


Turkuaz renkli okyanusun ortasında, kuşların yaşadığı bir ada varmış. Bu adada kuşlar, birlik ve beraberlik içinde yaşarlarmış. Hiç mi sorun olmazmış bu adada? Tabi ki hayır. Adadaki yavru kuşlar yaşadıkları olaylardan sonra kendi haklarının da olduğunu öğrenmişler. Mesela eğitim, barınma, sevgi-ilgi görme, beslenme, korunma hakkı… Çocuk hakları konusunda yazılmış masal tadındaki bu kitapla çocuklarımız kendi haklarının bilincine varacak, kitap sonunda hazırlanmış etkinliklerle de konuyu somutlaştırıp pekiştirecekler.

NUR ANA BÜYÜK ADA’DA MACERA


Tür: Hikâye Tema: Birey ve Toplum, Eğitsel ve Sosyal Etkinlikler, Oyun ve Spor, Üretim, Tüketim ve Verimlilik Alt Tema: Yaz tatili, Büyük Ada, yiyecekler, Mesnevi, spor, deniz Değerler Eğitimi: Sevgi, vefa, empati, arkadaşlık İlk gençlik dönemine adım atan bir arkadaş grubunun Büyük Ada’da yaşadıkları maceraları, ilk gençlik heyecanlarını, doğayı, çiçekleri, yemekleri kısacası hayatın içinde olan her şeyi konu alan sıcacık bir hikâye kitabı. Nur Ana yaptığı sohbetlerle, hayata adım attıkları bu dönemde çocukların yollarını Mesnevi’nin ışığı ile aydınlatıyor.

Sepet 0 SEPET