Mavi Çöl Develeri – İlkbahar Prensi

Mavi Çöl Develeri – İlkbahar Prensi

Maro Sfakianopoulou Melike Günyüz

  • Yayınevi: Erdem Çocuk
  • Yaş Grubu: +8 Yaş
  • Tarihi: 2017
  • Kitap Boyutları: 21 x 26 - 21 x 26
  • Sayfa Sayısı: 68
  • Barkod No:

Ücretsiz Kargo ₺45.00 ₺55.00

EkleSepete Ekle Whatsapp Sipariş Whatsapp Sipariş

Kitap Özeti

Mavi Çöl Develeri – İlkbahar Prensi kitabı özeti ve kitap hakkında.

MAVİ ÇÖL DEVELERİ;

Bütün Dünya Evimiz mi?
Küçük göçmen Lenyo’nun hikâyesi…
İnsanın kendini ait hissettiği yerden ayrılması, bambaşka bir yerde yeni bir hayat kurması, üstelik bunu mecbur kaldığı için yapmak zorunda kalması hiç kolay değildir. Göç etmek, göçmen olmak kalbinin ve hafızanın, bıraktıklarında takılı kalması demektir.
Mavi Çöl Develeri, Yunan yazar Maro Sfakianopoulou tarafından kaleme alınan etkileyici bir göçmen hikâyesidir. Küçük Kız Lenyo, ayrılık hakkında konuşmak istemediği için hayal gücüne sığınır ama kendini farklı bir hikâyede, develerin göç hikâyesinde bulur. Bu keyifli hikâyeye Iris Samartzi’nin muhteşem resimleri eşlik ediyor.

Küçük Lenyo ne zaman içini çekse sihirli bir şeyler olur: Anında kendini tuhaf ve komik diyarlarda buluverir. Bu diyarlar, büyük-küçük bütün hüzünlerden korur onu. O gün okulda olan da buydu. “Oh!” diye içini çekti ve birdenbire içinde elli yedi devecik olan mavi bir çölde buluverdi kendini.
(Arka kapak yazısından)

İLKBAHAR PRENSİ

Hayal satıcılarının sattığı birbirinden güzel eşyaları çok beğenir, bir parfüm şişesi alır. Fakat şişe ne doludur ne de güzel kokuyordur. Küçük Tüy, şişeyi kendisi doldurup mis gibi kokmasını sağlayacaktır ama nasıl?

Sepet 0 SEPET