BİLİM ÖYKÜLERİ

BİLİM ÖYKÜLERİ

Mi-Ye Jeong Mi-yeon Ahn Min-hui Jeon Su-bok Choi Wol-gung Jang

  • Yayınevi: Erdem Çocuk
  • Yaş Grubu: 4+
  • Tarihi: 2018
  • Kitap Boyutları: 21x26
  • Sayfa Sayısı: 120
  • Barkod No:

Ücretsiz Kargo ₺39.90 ₺65.00

EkleSepete Ekle Whatsapp Sipariş Whatsapp Sipariş

Kitap Özeti

BİLİM ÖYKÜLERİ kitabı özeti ve kitap hakkında.

Okul öncesi dönemdeki çocukların çevrelerinde ve dünyada olanlara karşı bitip tükenmeyen bir merakları olur. Çocukların ilgilerini, bilmeye ve bilime olan meraklarını desteklemek amacıyla hazırlanan bu seride seviyeye uygun bir anlatım kullanılıyor. Nitelikli ve gerçekçi görsellerle desteklenen her kitap belgesel niteliğinde.

TOHUMUN YOLCULUĞU

Bu kitapta tohumların çiçeklerde ve meyvelerde bulunduğunu, rüzgârla ve hayvanların yardımıyla çeşitli yerlere savrulduğunu, bir süre uyuduktan sonra yeni bir bitkiye dönüştüğünü; kısacası tohumdan bitkiye uzanan ilginç yolculuğun tüm ayrıntılarını bulacaksınız.

CAN DOSTUMUZ AĞAÇLAR

Salıncakla dallarında sallandığımız; kitap, dolap, masa yaptığımız ağaçlar; hayvanların hem yuvası hem de besini, tüm dünyanın da oksijen kaynağıdır. Elbette can dostumuz ağaçların faydaları bu kadar değil, daha fazlası bu kitapta.

SUYUN DÖNGÜSÜ

Bu kitapta sabahın erken saatlerinde dağlarda ve denizin üzerinde sis tabakalarının oluştuğunu, bunların önce bulut sonra da yağmur damlalarına dönüştüğünü, damlaların pek çok yerden geçtikten sonra tekrar denize ulaştığını; kısacası suyun bitip tükenmeyen macerasını okuyacaksınız.

KUYRUKLAR NE İŞE YARAR

Hayvanların irili ufaklı, uzunlu kısalı, tüylü, tüysüz farklı farklı kuyrukları var. Kuyrukların görünüşleri gibi kullanım amaçları da farklıdır. Kimi hayvanlar kuyrukla bir şeye tutunur, kimi kendini onunla savunur, kimi kuyruğunu ayakta durmakta kullanır ve daha neler neler… Kuyruk deyip geçmemek lazım, kuyruklarla ilgili pek çok ilginç özelliği bu kitapta bulacaksınız.

DOĞAL ÇEVRELER

Dünyamızda çok çeşitli bölgeler var: Sık ormanlar pek çok hayvanın yaşam alanı olurken çöllerde kuraklığa ve sıcağa dayanıklı hayvanlar ve bitkiler bulunur. Kuzey Kutbu’na yakın yerlerde tundralar; Güney Kutbu’nda penguenler; okyanuslarda küçük deniz canlıları ve balinalar… Dünyamızda doğal çevrelerde hayat sürdüren başka neler neler var; hepsi ve daha fazlası bu kitapta.

Sepet 0 SEPET