Bilim Öyküleri 4’lü Set2

Bilim Öyküleri 4’lü Set2

  • Yayınevi: Erdem Çocuk
  • Yaş Grubu: 4-6 Yaş
  • Tarihi:
  • Kitap Boyutları: 21x26
  • Sayfa Sayısı: 96
  • Barkod No:

Ücretsiz Kargo ₺45.00 ₺52.00

EkleSepete Ekle Whatsapp Sipariş Whatsapp Sipariş

Kitap Özeti

Bilim Öyküleri 4’lü Set2 kitabı özeti ve kitap hakkında.

Set Hakkında;

Okul öncesi dönemdeki çocukların çevrelerinde ve dünyada olanlara karşı bitip tükenmeyen bir merakları olur. Çocukların ilgilerini, bilmeye ve bilime olan meraklarını desteklemek amacıyla hazırlanan bu seride seviyeye uygun bir anlatım kullanılıyor. Nitelikli ve gerçekçi görsellerle desteklenen her kitap belgesel niteliğinde.

Suyun Döngüsü;

Bu kitapta sabahın erken saatlerinde dağlarda ve denizin üzerinde sis tabakalarının oluştuğunu, bunların önce bulut sonra da yağmur damlalarına dönüştüğünü, damlaların pek çok yerden geçtikten sonra tekrar denize ulaştığını; kısacası suyun bitip tükenmeyen macerasını okuyacaksınız.

Doğal Çevreler;

Dünyamızda çok çeşitli bölgeler var: Sık ormanlar pek çok hayvanın yaşam alanı olurken çöllerde kuraklığa ve sıcağa dayanıklı hayvanlar ve bitkiler bulunur. Kuzey Kutbu’na yakın yerlerde tundralar; Güney Kutbu’nda penguenler; okyanuslarda küçük deniz canlıları ve balinalar… Dünyamızda doğal çevrelerde hayat sürdüren başka neler neler var; hepsi ve daha fazlası bu kitapta.

Hangi Mevsim;

Mevsimler ve doğada yaşanan değişiklikler çocukların dikkatini çeker. Kar, kışın bir battaniye gibi her yeri kaplar. İlkbaharda her yerde rengârenk çiçekler açar. Yazın güneş ışıl ışıl parlar. Sonbaharda yapraklar sararır.  Peki, mevsimlerde başka neler olur? Bu kitapta mevsimsel döngü, muhteşem resimlerle çocuklara anlatılıyor.

Can Dostumuz Ağaçlar;

Salıncakla dallarında sallandığımız; kitap, dolap, masa yaptığımız ağaçlar; hayvanların hem yuvası hem de besini, tüm dünyanın da oksijen kaynağıdır. Elbette can dostumuz ağaçların faydaları bu kadar değil, daha fazlası bu kitapta.

Sepet 0 SEPET