Bilim Öyküleri 4’lü Set1

Bilim Öyküleri 4’lü Set1

  • Yayınevi: Erdem Çocuk
  • Yaş Grubu: 4-6 Yaş
  • Tarihi:
  • Kitap Boyutları: 21x26
  • Sayfa Sayısı: 96
  • Barkod No:

Ücretsiz Kargo ₺49.90 ₺60.00

EkleSepete Ekle Whatsapp Sipariş Whatsapp Sipariş

Kitap Özeti

Bilim Öyküleri 4’lü Set1 kitabı özeti ve kitap hakkında.

Set Hakkında;

Okul öncesi dönemdeki çocukların çevrelerinde ve dünyada olanlara karşı bitip tükenmeyen bir merakları olur. Çocukların ilgilerini, bilmeye ve bilime olan meraklarını desteklemek amacıyla hazırlanan bu seride seviyeye uygun bir anlatım kullanılıyor. Nitelikli ve gerçekçi görsellerle desteklenen her kitap belgesel niteliğinde.

Yumurtadan Ne Çıktı?;

Bazı hayvanların yavruları yumurtadan çıkar. Her bir türün yumurtası diğerinden çok farklıdır. Deve kuşu yumurtası kocaman, uğur böceği yumurtası toz kadardır. Martı yumurtası sivri, timsah yumurtası sert kabukludur.  Bu kitapta yumurtalar hakkındaki pek çok ilginç bilgiye, harika resimler eşlik ediyor.

Okyanustaki Dostlarımız;

Okyanusta pek çok ilginç canlı yaşar. Sular çekildiğinde gel-git düzlüğünde; kayalar üstünde deniz salyangozunu, kuma gömülü kum kurdunu,  dikenleriyle kendini koruyan denizkestanesini, hayalet yengeci ve pek çok ilgi çekici canlıyı görmek mümkündür. Bu kitap okyanus kıyılarını tüm detaylarıyla çocuklara sunuyor.

Kuyruklar Ne İşe Yarar;

Hayvanların irili ufaklı, uzunlu kısalı, tüylü, tüysüz farklı farklı kuyrukları var. Kuyrukların görünüşleri gibi kullanım amaçları da farklıdır. Kimi hayvanlar kuyrukla bir şeye tutunur, kimi kendini onunla savunur, kimi kuyruğunu ayakta durmakta kullanır ve daha neler neler… Kuyruk deyip geçmemek lazım, kuyruklarla ilgili pek çok ilginç özelliği bu kitapta bulacaksınız.

Tohumun Yolculuğu;

Bu kitapta tohumların çiçeklerde ve meyvelerde bulunduğunu, rüzgârla ve hayvanların yardımıyla çeşitli yerlere savrulduğunu, bir süre uyuduktan sonra yeni bir bitkiye dönüştüğünü; kısacası tohumdan bitkiye uzanan ilginç yolculuğun tüm ayrıntılarını bulacaksınız.

Sepet 0 SEPET