Anne-Baba Gelişim Seti

Anne-Baba Gelişim Seti

Elif Konar Özkan Medaim Yanık SERAP BUHARALI

  • Yayınevi: Erdem
  • Yaş Grubu: Yetişkin
  • Tarihi:
  • Kitap Boyutları: 15*21 cm
  • Sayfa Sayısı: 624
  • Barkod No:

Ücretsiz Kargo ₺69.90 ₺84.00

EkleSepete Ekle Whatsapp Sipariş Whatsapp Sipariş

Kitap Özeti

Anne-Baba Gelişim Seti kitabı özeti ve kitap hakkında.

Alanında öncü isimler tarafından kaleme alınan bu 3 kitap size ebeveyn olma yolculuğunuzda rehber olacak.

SETİN KİTAPLARI;

Çocuk Yetiştirirken – Travmatik Yanlışlar, Geliştiren Doğrular – PROF.DR. MEDAİM YANIK

Çocuk Yetiştirirken Travmatik Yanlışlar, Geliştiren Doğrular kitabı, çocuk yetiştirmede yapılan yanlışları, doğru davranışları ve bunların sonuçlarıyla ilgili anıları aktararak tüm ebeveynlere ayna tutuyor.
Alanında yıllarca pek çok çalışma yapmış, kitaplar yazmış ve çeşitli destek ekipleri ile faaliyet göstermiş olan Prof. Dr. Medaim Yanık, Çocuk Yetiştirirken Travmatik Yanlışlar, Geliştiren Doğrular kitabını küçük ama etkili bilgiler için ebeveynlere sunuyor. Yanık bu kitapta, başta anne-babalar olmak üzere, çocuk eğitiminde rol alan herkesin istifade edeceği temel noktalar üzerinde duruyor. Çocuklara olumlu etki eden, onların gelişimini destekleyen davranışların yanı sıra olumsuz etki eden kırmızı kartlık hareketlerden örnekler sunarak yol gösteriyor.
Kitabın nihai amacı, ebeveynlik yapmaya katkı sağlamaktır. Bu çalışma anne ve babalara çocuklara neyin kötü neyin iyi geldiğini açıkça gösterecek niteliktedir. Çocukları kötü etkileyen davranış ve tutumları örnekleyerek bunları yapmamayı; iyi gelen davranış ve tutumları örnekleyerek de bunları yapmayı teşvik eder.”(sf. 6)

İyi Anne Baba Olma Kılavuzu – UZM. PSK. SERAP BUHARALI

Aile olma sürecini yeniden ele alan Serap Buharalı, anne ve babaya yol gösteren İyi Anne Baba Olma Kılavuzu kitabını sizlere sunuyor. Birey olarak kendimizi gerçekleştirmeye başladığımız andan başarabildiklerimiz ve başaramadıklarımıza; evlilik adımı atacağımız kişi ile ilişkilerimizi anlamlandırıp hamilelik sürecini anlaşılır kılmaya; insan ilişkilerimizi güçlendirip 21. yüzyılın getirilerine ayak uydurmaya kadar pek çok konuya değinilen kitap, bir kılavuz olma özelliğini taşıyor.

Her Yerde Oyun – ELİF KONAR ÖZKAN

“Çocuk oyunla akıllanır, oyun oynaya oynaya aklı başına gelir onun.”
Mesnevi, 6. Cilt, 2255. beyit
Oyun bir çocuğun pek çok konuyu kendi deneyimleriyle öğrenmesi için en etkili yoldur. “Oyun” olarak değerlendirdiğimiz etkinliklerin çok büyük bir bölümü zihinsel etkinliklerdir. Bebeklikten itibaren çocuklar, yetişkinlerin “oyun” olarak nitelediği denemelerle ayırt etmeyi, etkili davranışları bulmayı, çevredeki nesneleri keşfetmeyi, araştırmayı öğrenmektedir. Kimi zaman çocuk gerçek dünyada istemediği durumlarla oyun oynayarak baş etmektedir.
Her Yerde Oyun kitabında çocuklarla sınıf ortamında, evde ve bahçede oynayabileceğiniz oyun önerilerine yer verilmiştir. Çocuklar, aileler ve öğretmenlere rehber olacak kitapta verilen oyun anlatımları resimlerle de desteklenmiştir.
İki kapak arasındaki neşeli oyun dünyasını keşfetmeye var mısınız?

Sepet 0 SEPET