Accabadora – Yaşlı Kralın Sürgünü Roman Set

Accabadora – Yaşlı Kralın Sürgünü Roman Set

Arno Geiger Michela Murgia

  • Yayınevi: Erdem
  • Yaş Grubu: Yetişkin
  • Tarihi: 2017
  • Kitap Boyutları: 13,5 x 19,5
  • Sayfa Sayısı: 312
  • Barkod No:

Ücretsiz Kargo ₺39.90 ₺50.00

EkleSepete Ekle Whatsapp Sipariş Whatsapp Sipariş

Kitap Özeti

Accabadora – Yaşlı Kralın Sürgünü Roman Set kitabı özeti ve kitap hakkında.

ACCABADORA

Kadın, yatağa yaklaşarak elini soktuğu yastığın altından hayvanlar için yapılan boyunduruklara benzer şekilde kabaca oyulmuş yumuşak tahta parçasını çıkardı. Accabadora eline aldığı parçayı inceledikten sonra gözlerini tekrar yatakta uzanan yaşlı adama çevirdi. Sonra odadakilere dönerek buyurgan bir tonla konuştu.

“Hepiniz dışarı çıkın.” Accabadora odada tek başına kalınca yaşlı adama daha dikkatli baktı. Tziu Jusepi Vargiu’nun olabildiğince açılmış gözleri artık tamiri imkânsız kırık bir eşyaya benziyordu. Bonaria, yaşlı adamın cılız ellerini tutup dikkatle nabzını ölçerek kollarını kontrol etti. Tam bu sırada birden irkildi. Yaşlı adam boğuk bir sesle konuşmaya başlamıştı. “Demek sonunda seni çağırdılar…”

Kendi ailesi tarafından bir kenarda unutulan Maria’yı fark eden Bonaria Urrai onun evlatlık edinir ve bu iki yalnız kadın, birbirlerinin yoldaşı olurlar. Ama bir terzi tarafından evlat edinildiğini düşünen Maria’yı cevabı oldukça sarsıcı bir soru beklemektedir: Bonaria’nın gerçek mesleği nedir?

“Son derece çarpıcı… Okurken inanılmaz zevk aldım!”
Miranda Sawyer-Radio Four.

“Michela Murgia, Accabadora ile güçlü ve zaman zaman sizi etkisi altına alan büyülü bir eser kalema almış.”
Billy O’Callaghan, Irish Examiner.

“Bu roman güzel yazılmış gerçek bir mücevher. Çok iyi kotarılmış.”
Liz Jensen, Radio Four.

YAŞLI KRALIN SÜRGÜNÜ

“Babam, hiç bilmediği bir dünyaya sürgün edilmiş bir kral kadar huzursuzdu.” diyor Arno Geiger. Alzheimer olan babasının kralı olduğu dünyasını yavaş yavaş yitirişini anlattığı kitaba başka bir isim hiç düşünmemiş bu yüzden. Avusturyalı yazar Arno Geiger ünü ülkesini ve kıtasını aşan bu samimi anlatıyla dünyada yaklaşık 25 milyon insanın anılarından sürülmüş hayatına dokunuyor. Avusturya’nın seçkin John Beer Literaturpreis edebiyat ödülüne layık görülen kitap Avrupa edebiyatının seçkin örneklerinden biri. Roman ve radyo oyunlarıyla tanınan Arno Geiger Yaşlı Kralın Sürgünü ile babasının yavaş yavaş yitirdiği anları yakalamaya çalışırken okurlarıyla birlikte, ailesinin dünyasına seyahat ediyor. Anılarını avucunda tutmaya çalışan, çocuklarını unutan beynine rağmen onları bir his olarak kalbinde yaşatan, ağaçları ve diş fırçalamayı “ilk kez” gören 90 yıllık bu ömür, her okurun hayatına bir yerden değecek… “Baba, bak bunlar kendi ellerinle yaptığın bahçe duvarları.” “Doğru, yanıma alayım.” “Ama onları yanında götüremezsin!” “Bundan daha kolay ne var!” “Bu olmaz baba!” “Sana olup olmayacağını göstereceğim.” “Ama baba! Hey! Hey! Bu olmaz! Bana açıklar mısın sen evdeyken nasıl eve götürebilirsin?” “Hiçbir şey anlamıyorum.” “Sen evdesin ama eve gitmek istiyorsun. Evdeyken eve gidilemez.” “Pratikte söylediğin şey doğru!” “O zaman?” “Senin gibi detayla o kadar çok ilgilenmiyorum ben.”

Sepet 0 SEPET