6 Yaş Kavram Seti 5 Kitap

6 Yaş Kavram Seti 5 Kitap

Ece Emine Çakıcı

  • Yayınevi: Minik Ada
  • Yaş Grubu: 6 yaş
  • Tarihi: 2018
  • Kitap Boyutları: 21 x 29,7
  • Sayfa Sayısı: 512
  • Barkod No:

Ücretsiz Kargo ₺189.00 ₺268.00

EkleSepete Ekle Whatsapp Sipariş Whatsapp Sipariş

Kitap Özeti

6 Yaş Kavram Seti 5 Kitap kitabı özeti ve kitap hakkında.

Setin Kitapları

1.Matematik Etkinliklerim – 6 Yaş

Matematik kavram kitabı, 1-20 arası sayıları tanıma, sayma, yazma, eşleştirme, tamamlama, gruplama, sıralama, örüntü, temel şekil ve kavramları tanıma, basit toplama-çıkarma işlemleri, alıştırmalar ve değerlendirme çalışmalarını kapsamaktadır. Kitap işlenirken öğretmenlere tavsiye edilen, verilen yönergeleri sınıfın dikkat süresine ve çocukların seviyesine göre zenginleştirmeleridir.

2. Çizgi Çalışmalarım – 6 Yaş

Okul öncesi dönem çocuklarının gelişim özellikleri dikkate alınarak hazırlanan kitapta basitten zora doğru çizgi çalışmalarına yer verilmiştir. Çocukların ilköğretime hazırlanması önemli bir süreçtir. Çocuklar okula hazır olmadığında okuma yazma, matematik vd. derslerde problem yaşarlar. Dolayısıyla bu hususa önem verilerek kitapta dik, eğik, dairesel ve yatay çizgi çalışmalarının hepsine yer verilmiştir.

3. Dikkat, Görsel Algı ve Düşünme Becerilerim – 6 Yaş

Dikkat, Görsel Algı ve Düşünme Becerileri kitabı çocukların, okuma yazmaya hazırlık niteliğinde olan gördüğünü doğru algılama, görsel dikkat, görsel ayrımlaştırma yeteneklerini geliştirmeyi hedeflemektedir. Ayrıca kitapta, çocukların düşünmeyi ve problem çözmeyi öğrenmesi için de birçok alıştırma yer almaktadır.

4. Matematik Becerilerim – 6 Yaş

Bu kitapta, çocuklara, okul öncesi dönemden başlayarak temel matematik becerilerinin kazandırılması amaçlanmıştır. Okul öncesi dönemde çocukların öğrenmesi öngörülen evrensel standartlar (sayı kavramı; modele bakarak yapmak ve ilişkilendirmek, örüntü; geometri; ölçme; bilgi toplama, organize etme ve ifade etme) dikkate alınmıştır. Çocukların ilk deneyimlerinin daha sonra öğreneceklerinin temeli olacağı unutulmamıştır. Kitaptaki alıştırmalarla hem öğrenilen bilgilerin tamamlanması hem de pekiştirilmesi hedeflenmiştir.

5.Dikkat Algı, Hafıza Etkinliklerim

Sepet 0 SEPET